12.5 C
Zagreb
Utorak, 11 svibnja, 2021

Težak poraz: Hrvatska ispala sa Svjetskog rukometnog prvenstva

Svjetski prvak bez bolesnog Mikkela Hansena, i još nekoliko igrača koji su imali probavne teškoće, pomela je očajnu Hrvatsku i zasluženo ju poslala kući. Katar je skupa s Danskom otišao u četvrtfinale.

Katar je pobijedio Argentinu u ranije odigranom terminu i dao šansu Hrvatskoj da s pobjedom protiv ”nezainteresirane” Danske izbori plasman među osam najboljih. Međutim, ovakva rasturena Hrvatska nije imala nikakve šanse.

Hrvatska je počela dobro, imala je na početku i nekoliko puta +2, ali sredinom prvog poluvremena Danska je preuzela prednost i tu je praktički priči bio kraj.

Hrvatska je u prvom dijelu u napadu izgledala solidno, dok u obrani nismo mogli ništa obraniti. U drugih 30 minuta se sve raspalo i Hrvatska je drugo poluvrijeme odigrala kao skupina nezainteresiranim amatera koji su se slučajno našli na SP-u.

Na poluvremenu je Danska imala 17:15, a u nastavak je ekipa Line Červara ušla slično kao i protiv Argentine. Dogodio se klasičan raspad sustava. Napad devet minuta nije mogao do gola, a u obrani je pucalo po svim šavovima i Danska je nevjerojatnom serijom u prvih deset minuta nastavka otišla do ogromnih +10. Do kraja utakmice Danska je mogla otići i preko 20 golova, ali to više nije bio ozbiljan rukomet.

Uskoro opširnije

Najnovije vijesti:

Navijači su primijetili čudan detalj! Francuzi: Gol su nam opravdano poništili!

Malo je gorak okus nakon ovog poraza, ali drago mi je zbog Portugala, koji je uspio nakon teških dana...