14.1 C
Zagreb
Petak, 14 svibnja, 2021

Jeste li spremni za novu dramu? Katar je Hrvatskoj otvorio vrata četvrtfinala.

Katar je svladao Argentinu rezultatom 26:25. Hrvatska sada mora pobijediti Dansku i prolazi u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Egiptu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kraj
60′ Katar je pobijedio.

58′ Capote je zabio za +2 Katara!

58′ Katar još uvijek vodi što je dobra vijest za Kauobje.

51′ Capote je doveo Katar u vodstvo. Zavbio je dva gola zareodm za 21:23.

48′ Frankis je zabio za prvo vodstvo Katar, ali su Argentinci uzvratili, 21:21.

48′ Simonet je zatresao okvir gola. Katar ima priliku povesti prvi put u utakmici.

48′ Fernandez se digao s krila, ali je vratar Katara sjajno obranio.

46′ Capote vraća Katar u igru, 19:18.

43′ Youssef Ali je kod Katara izborio sedmerac, ali Madadi iz šestog pokušaja prvi put promašuje.

42′ Marzo opet zabija. Izvukao se na lijevo krilo i pogodio. Prije toga su Argentinci izgubili loptu koja je išla na pivota.

40′ Marzo smanjuje prednost Argentine. Pogodio je izvana s udarcem od 108 kilometara na sat.

39′ Maciel brani udarac Frankisa Marza, a s druge Argentinci preko Fernandeza također promašuju.

38′ Katar je zaredao s greškama u napadu. Argentinci iz nove kontre dolaze do četiri pogotka prednosti. Valero Rivera zove minutu odmora.

37′ Diego SImonet je asistirao na crtu gdje se ubacio Pizzaro i zabio pogodak. Katarani odmah gube loptu s druge strane i Argentina preko Moscariela dolazi do plus tri.

36′ Igra se gol za gol. Prvo je Baronetto za Argentinu pogodio s desnog krila, a s brzog centra je Capote iskoristio napada Katara.

35′ Simonet je zabio za dva razlike Argentine, ali Youssef Ali s centra pogađa na prazan gol Argentine i ekspresno vraća na gol zaostatka za Katar.

34′ Katar i Argentina nisu iskoristili dva uzastopna napada. Pizzaro je kod Argentine u međuvremenu dobio dvije minute kazne.

32′ Pizzaro je lijepo zabio nakon što se probio na sredinu napada Argentine. Uz to je zbog grubog prekršaja Capote dobio crveni karton.

32′ Youssel Ali je presjekao loptu te je u kontri imao priliku za vodstvo Katara, ali je pogodio stativu.

31′ Počelo je drugo poluvrijeme. Prvi napad ima Katar i odmah ga je iskoristio Frankis Marzo.

30′ Gotovo je prvo poluvrijeme.

29′ Marzo se digao s devet metara na lijevom vanjskom i zabio nakon što lopta u napadu Katara nije imala dobar protok.

28′ Katarani zabijaju na prazan gol nakon što su presjekli loptu na pivota. Igraju odličnu obranu.

27′ Katar će iduće dvije minutee imati igrača više. Sassi je domah to iskoristio i zabbio za 13:10. Potom je mrežu je zatresao Youssef Ali za 13:11.

26′ Sedmerac je realizirao Ahmad Madadi za 13:9.

25′ Moscariello je zabio za 13:8.

25′ Čini se da se Šarić ozlijedio što nije dobro za Katar.

22′ Šarić je sada spasio Katrane odličnom obranom. Argentina ima igrača manje.

20′ Federico Pizaro zabio je svoj drugi pogodak za 12:6 vodstvo Argenttine.

19′ Mrežu je zatresao Lucas Moscariello z 11:5.

18′ Argentinci izvrsno igraju.

17′ Sebastian Simonet je zabio za 10:4, Katarcima ništa ne ulazi u mrežu.

17′ Vratar Argentine Leonel Maciel brani odlično u ovoj utakmici.

15′ Sedmerac je realizirao Ahmad Madadi za 9:4.

13′ Loše vijesti za Hrvatsku, Argentina je već pobjegla na +5.

11′ Pizarro je zabio sjajan gol za 6:3 vodstvo Argentine.

10′ Madadi zabija sedmerac kod Katarana, uz to Argentinci imaju dvije minute kazne.

9′ Simonet je realizirao sedmerac za Argentinu koja prvi put vodi s dva razlike. Katarani u sljedećem napadu gube loptu, a Baronetto pogađa na prazan gol.

8′ Mabrouk je kod Katarana dobio dvije minute zbog grubog prekršaja na protivničkom pivotu.

7′ Youssef Ali je propustio realizirati svoj drugi sedmerac na utakmici.

6′ Argentinci opet vode. Udarac Marza je završio u bloku, a s druge strane Baronetto u kontri pogađa s desnog krila.

5′ Katar se odlično obranio i natjerao Argentince da pucaju s podignutom rukom sudaca. Lopta je završila u bloku.

3′ Argentinci su napravili višak na lijevu stranu, a s krila je veliki kut iskoristio Pizzaro. S druge strane pogađa Frankis Marzo iz izrađene akcije.

2′ Youssef Ali je iskoristio sedmerac za Katar koji je i sam izborio.

1′ Argentina je povela. Šarić je obranio prvi udarac sa srednjeg vanjskog, ali pivot kupi otpadak i zabija.

1′ Utakmica je počela.

UOČI UTAKMICE
RUKOMETAŠI Katara i Argentine od 18 sati igraju utakmicu posljednjeg kola druge faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Egiptu.

Važna je to utakmica i u kontekstu hrvatske rukometne reprezentacije koja od 20:30 igra protiv aktualnih svjetskih prvaka Danaca. Ako Argentina pobijedi Katar, Hrvatska nema za što igrati protiv Danske osim za prestiž.

Hrvatskoj igra samo pobjeda Katara
Argentina u slučaju svoje pobjede ili remija prolazi u četvrtfinale, a u slučaju njenog poraza Hrvatska i dalje s pobjedom prolazi u četvrtzavršnicu.

Može se dogoditi i krug od tri reprezentacije s istim brojem bodova. Za to Katar mora pobijediti Argentinu, a Hrvatska remizirati s Danskom. Ipak, ni u tom slučaju Hrvatska ne može proći dalje jer se gleda gol-razlika u međusobnim susretima, a Hrvatska je tu na minus dva (pobjeda protiv Katara s dva razlike i poraz od Argentine s četiri pogotka).

Argentina je u toj situaciji na gol-razlici plus četiri, a Katar minus dva prije međusobnog susreta. Hrvatska ispada u tom slučaju jer ne može više popraviti svoju gol-razliku.

Argentina je u nizu od dvije uzastopne pobjede
Susret između Argentine i Katara će biti dvoboj vrsnih španjolskih trenera i bivših izbornika Manola Cadenasa i Valera Rivere. Cadenas uz argentinsku reprezentaciju vodi španjolskog prvoligaša Ademar Leon u kojem trenira i dvojicu Hrvata, vratara Dinu Slavića i srednjeg vanjskog Tina Lučina.

Argentina u susret protiv Katara ulazi nakon dvije uzastopne pobjede protiv Japana i Hrvatske, dok je Katar u drugom krugu prvo izgubio od Danske, a onda pobijedio Bahrein.

U međusobnim susretima Katar je bolji od Argentine. U posljednjih šest utakmica svih šest je otišlo na stranu azijske momčadi. Od toga su tri susreta bila natjecateljska, a tri prijateljska. U prošlom susretu protiv Bahreina za Katar je prvi put na ovom prvenstvu nastupio kubanski šuter Rafael Capote te postigao devet pogodaka.

Najnovije vijesti:

Navijači su primijetili čudan detalj! Francuzi: Gol su nam opravdano poništili!

Malo je gorak okus nakon ovog poraza, ali drago mi je zbog Portugala, koji je uspio nakon teških dana...