27.9 C
Zagreb
Ponedjeljak, 10 svibnja, 2021

Saračevićeve posljednje riječi prije smrti: Zagrlio se s igračicama i otišao u vječnost…

Legenda hrvatskog rukometa i trener Podravka Vegete Zlatko Saračević (59) umro je u nedjelju navečer u bolnici u Koprivnici nakon što mu je pozlilo poslije utakmice protiv Lokomotive.

Unajvećem derbiju hrvatskog ženskog rukometa Podravka Vegeta je u Koprivnici pobijedila Lokomotivu sa 32:29 i napravila veliki korak prema novom naslovu prvakinja. Za Podravku je to bila 12 pobjeda u isto toliko susreta, dok je Lokomotiva doživjela drugi poraz ove sezone uz 12 pobjeda. Lokomotiva je bolje otvorila susret. “Lokosice” su u šestoj minuti povele s dva gola razlike (4:2). Podravka je okrenula rezultat u svoju korist (7:6), a potom stigla i do +3 (12:9). Ipak, na poluvrijeme se otišlo sa 17:16 za ekipu Zlatana Saračevića.

Podravka je s dva pogotka na početku drugog dijela ponovo otišla na plus tri. Međutim, Lokomotiva je u 36. minuti uspjela izjednačiti na 19:19, a zatim su djevojke Nenada Šoštarića s dva uzastopna gola stigle do vodstva 21:19. No, domaće igračice su pronašle izlaz iz mini krize i u nastavku susreta zaigrale su daleko bolje. Podravka je na ulazu u zadnjih 10 minuta imala dva gola viška, a u 54. minuti ima velikih plus četiri (29:25). Do kraja susreta domaće igračice su bez većih poteškoća održale prednost i na koncu zasluženo slavile.

Nažalost, rukometašice Podravke nisu dugo slavile. Njihov je trener Zlatko Saračević s osmijehom, zadovoljan pobjedom i približavanjem naslovu prvakinja krenuo kući, a prije toga je vozio kolegicu, trenericu golmanica, Barbaru Stančin, kući. Na semaforu mu je pozlilo, stigla je hitna, reanimirali su ga 40 minuta, ali sve što su mogli učiniti je proglasiti smrt legende hrvatskog sporta.

Koliko se dao u posao i koliki je pritisak bio na njemu, opisao je i sam. Ovo su bile njegove posljednje riječi pred javnosti, nakon rušenja najvećeg rivala u domaćem prvenstvu.

“Čestitam curama što su izdržale sve ovo. Moram priznati da je pritisak bio nenormalan. Bilo je najvažnije smiriti cure jer smo s jedne strane bili u teškoj situaciji što se tiče Lige prvakinja i ti porazi su djelovali. Bio je to pravi derbi, Lokomotiva je prava ekipa u kojoj igra sedam osvajačica brončane medalje i šteta što nije bilo publike da vidi jedan super-kvalitetan meč. Na kraju su odlučili naša širina i kvaliteta koju još uvijek imamo”, rekao je Saračević nakon pobjede nad Lokomotivom što je ujedno ostala njegova posljednja izjava za medije.

Podravka je pak objavila na YouTube kanalu snimku utakmice s Lokomotivom koja je ujedno i posljednji video zapis preminule legende. Posebno je zanimljivo vidjeti kako je dočekao kraj susret. Pružio je ruku treneru Lokomotive Nenadu Šoštariću i sucima pa pozvao igračice na zajednički zagrljaj.

Video od 1:30:10

“Danas je svoju ekipu vodio u još jednoj važnoj utakmici koju su pobijedile za svog trenera koji je beskrajno vjerovao u njih. Pratio je svaki njihov korak i gotovo tri godine prolazio sve tuge i radosti zajedno s njima. Bio je to posljednji zagrljaj s ekipom koju je obožavao i s kojom je ostvario velike rezultate.

Najveću bol ostavio je svojoj predivnoj supruzi Korneliji, koja je bila njegova velika podrška i snaga kroz život. Ovim putem u ime cijelog Rukometnog kluba Podravka s.d.d., svih zaposlenika i igračica izražavamo najiskreniju sućut supruzi Korneliji, sinu Noelu i kćeri Anji te ostaloj ožalošćenoj obitelji i prijateljima. Mi ćemo ga pamtiti kao velikog čovjeka koji je puno napravio za hrvatski rukomet, a posebno po velikom tragu koji je ostavio u Rukometnom klubu Podravka”, poručili su iz kuba nakon ove tragedije.

Najnovije vijesti:

Navijači su primijetili čudan detalj! Francuzi: Gol su nam opravdano poništili!

Malo je gorak okus nakon ovog poraza, ali drago mi je zbog Portugala, koji je uspio nakon teških dana...